A Pudue Egyetem kutatói kifejlesztettek egy módszert, mely alumíniumot és egy folyékony ötvözetet használva vonja ki a hidrogént a tengervízből, hogy meghajtsa a hajók motorjait. Az új technológia, mely potenciális helyettesítőt jelent a benzinnel és dízellel szemben, segíthet a belső égésű motorokban közvetlenül felhasználható hidrogén előállításában.
Az új módszer ráadásul szükségtelenné teszi a hidrogén szállítását vagy tárolását – ami a hidrogén járművekben történő felhasználásával kapcsolatos két legfontosabb kihívás. Mivel a folyamat során keletkező hulladékot újra lehet hasznosítani szélturbinák és napelemek alkalmazásával, a technológia egy új módszert jelent a két megújulóval termelt energia tárolásában is.
A szél- és napenergia esetén a legfontosabb korlát a megtermelt energia tárolása, de a hidrogén termelésébe történő bekapcsolása megoldhatja ez a problémát, hiszen a hidrogénből később is lehet elektromosságot termelni.
Az alumínium a víz oxigén atomjaival lép reakcióba, felszabadítva a hidrogént. A hulladékként keletkező alumínium-hidroxidot újra alumíniummá lehet alakítani a már létező technológiák segítségével. Mivel az alumínium olcsó, bőségesen rendelkezésre álló nyersanyag, és energiasűrűsége is nagyobb, mint a széné, a technológiát globális szinten is alkalmazni lehet, csökkentve a fosszilis üzemanyagok fogyasztását.
Forrás: servian.hu